Lexi absolvovala operáciu DS

11.07.2013 15:10

Operácia dopadla úspešne, po doliečení Lexi odišla k svojej novej majiteľke, článok o operácii nájdete v sekcii články(autor Anna Vlčková).

Som rada, že som sa rozhodla pre operáciu, potom čo som jej ho v troch týždoch našla bola veľmi zúfalá a bolelo to..a ako veľmi. Moja srdcovka, moje najkrajšie fialové dievčatko má dermoid, čo robiť? Kedže viem ako to bolí prísť o psa, mačiatko každého živého tvora, ktorý je mojou súčasťou chcela som bojovať, niečo s tým spraviť.

A tak som začala zisťovať v zahraničí čo môžem urobiť, kedže na Slovensku nikto dermoid neoperuje(Lex je jeden z prvých RR na SR, ktorý túto operáciu absolvoval), zistila som, že operácia je možná akurát, bol mi odporučený MvDr. Duchek(Praha Stodúlky). Tímto ďakujem všetkým chovateľom RR, ktorí so mnou komunikovali o tomto probléme, dali mi svoje odporúčania a pomohli mi rozhodnúť sa. Ďakujem!

Lexi operáciu absolvovala v 9 týždnoch, trvala hodinu a pol a následná liečba ešte asi dva týždne počas ktorých nosila slušivú vestičku z tlakového obväzu, aby rana neopúchala, plus papala antibiotiká a minimálne množstvo liekov proti bolesti. Po týchto dvoch týždnoch šla k svojej novej paničke Pavle, ktorej snáď aspoň trocha nahradila sučku čo umrela v zime <3.

Rozhodla som sa napísať tento článok o mojom pohlade chovateľa, ktorý chce pre svoje šteniatka to najlepšie a možno pomôžem pri rozhodovaní o osude šteniatok s DS aj niekomu inému. Celá táto "sranda" ma stála asi 600eur, čo je samozrejme veľa peňazí a to je samozrejme aj dôvodom prečo veľa ľudí šteniatko radšej uspí ako mu venuje túto starostlivosť, strašili ma, že to bude náročne, že šteniatko mi bude plakať doma od bolesti a ja ho dám aj tak potom uspať, atď... Musím povedať, že toto sa nestalo, Lexi celú operáciu a liečbu zvládla úplne úžasne.

Pokračovanie Lexinho príbehu po niekoľkých mesiacoch: z Lexi vyrástla krásna šikovná psia slečna, na Klubovej výstave SKCHR vyhrala v triede šteniec s hodnotením Veľmi nádejná 1 a porazila obe svoje sestry :) a dva týždne po tomto úspechu pridala diplom o absolvovaní psej škôlky na 1 :))

A ja si môžem povedať, že to stálo za to! A som rada, že som sa rozhodla takto..keď si predstavím, že by tu nebola :((( <3

Ak sa ma chcete ohľadom tejto operácie niečo spýtať neváhajte mi napísať :)

Lexi vo vestičke + Alec + Amber :)

Lex teraz <3