Syndróm získanej posadnutosti psami-choroba? :D

Bola identifikovaná nová choroba, pravdepodobne spôsobená vírusom, šíriacim sa medzi majiteľmi psov. Podľa všetkého už existuje dlhšiu dobu, ale iba pred nedávnom ju ktosi popísal a začal študovať.

Nazýva sa "Syndróm získanej posadnutosti psami" (SZPP).

Najskôr sa vedci domnievali, že je psychickej povahy, ale potom, čo sa dvaja mladí
výskumníci nášho ústavu náhle rozhodli stať sa chovateľmi a vystavovateľmi, uvedomili si, že sa jedná o infekčného činiteľa. Naši epidemiológovia určili štádia tejto choroby a pre ne typické symptómy.
Počiatočné štádium:
Začalo vás tešiť vstávanie o piatej ráno kvôli venčeniu psov.
Baví vás tráviť niekoľko hodín denne vyčesávaním psov.
Myslíte si, že sa z vás stane držgroš, pokiaľ neminiete ročne niekoľko tisíc na výstavách.
Nemôžete si spomenúť, aké to bolo, keď ste doma mali iba jedného psa
Druhé štádium:
Najdôležitejším faktorom pri kúpe auta, je pre vás - koľko sa do neho zmestí psov.
Keď chcete kúpiť dom, prvá vec, na ktorú myslíte je - koľko psov môžete chovať na pozemku Účet za kŕmenie pre psov je vyšší ako účet za jedlo pre vašu rodinu.
Míňate viac peňazí za veterinára než za vlastného doktora.
Nemáte žiadne peniaze, pretože vystavujete psov.
Máte viac fotografií psov než vlastnej rodiny.
Vaša predstava o príjemne strávenej dovolenky, je dovolenka strávená vo výcvikovom tábore.
Tretie štádium:
Ráno vstávate a zisťujete, že ste dali včera večer deti do kotercov a psov do postelí.
Poznáte meno a rodokmeň každého psa, ale nepoznáte toho cudzieho človeka vo vašom dome (ukáže sa, že je to váš manžel či manželka)
Susedia trvajú na tom, že deti otravujúce psi a behajúce okolo vášho domu, sú vaše.
Hovoríte deťom, aby "vypadli", ale nemôžete pochopiť, prečo nejdú a prečo sú pripútané na sťahovací obojok.
Už ste tak dlho na cestách po výstavách, že si nemôžete spomenúť, kde bývate.
Vaša rodina vám povie "...buď my a lebo psi!" a vy si vyberiete psi...

Máte túto obávanú chorobu?
Ak áno, existuje nádej. Behom nášho výskumu sme zistili, že väčšina sa zastaví na druhom štádiu a stáva sa chronickým. Podarilo sa nám s veľkým úsilím získať niekoľko pacientov v treťom štádiu SZPP. Sú teraz v našej izolácii, kde ich študujeme, aby sme lepšie porozumeli tejto chorobe. Je veľmi smutné pozorovať ľudí predtým kypriacich zdravím, ako neustále krúžia po miestnosti a chodia do trojuholníka či elka, pričom podivne pohybujú rukami (ako by držali
vodidlo a ohlasujú psa) a pomľaskávajú si. Obyčajné vyslovenie slova "Svetová výstava" ich privádza k nekontrolovateľnému šialenstvu. Bohužiaľ pre tieto prípady nie je moc veľká nádej, ale časom a dlhším výskumom tejto choroby dúfame, že raz prídeme na možnosť liečby. Zaujímavý moment tejto choroby sa zdá faktom, že expozícia v rannom veku má imunitný efekt. Niekoľko ľudí postihnutých druhým a tretím štádiom SZPP má blízkych príbuzných (deti, manželov, manželky), ktorí sú absolútne zdraví.
Niektorí z našich vedcov sa domnievajú, že to môže byť spôsobené vplyvom prostredia na
funkciu imunitného systému v závislosti na veku alebo skutočnosti, že ľudia s týmito štádiami choroby majú tendenciu sa nestýkať s blízkymi členmi rodiny, a to zrejme z dôvodu, že majú výpadky pamäti spôsobené touto chorobou - jednoducho si nepamätajú, že majú blízkych príbuzných.
Čo môžeme robiť, aby ste predišli tejto chorobe?
Pokiaľ nebude nájdená liečba, prevenciou sú tieto opatrenia: Pokiaľ sa chcete "vyliečiť" zablokujeme vašu IP.
Vyhnite sa chovateľskej inzercii typu "s výstavnými predpokladmi", pretože psi môžu byť prenášačmi tejto choroby. Odíďte z domu v tých dňoch, kedy miestne noviny informujú o výstavách psov vo vašom okolí.
Ak však nečakane prídete do kontaktu s osobou nakazenou SZPP odíďte čo najskôr (ťažko sa jej zbavíte) a dôkladne sa osprchujte, radšej použite dermicídne mydlo.
Pokiaľ bývate s osobou nakazenou SZPP, buďte kľudný - pokiaľ ste doteraz nepodľahli, ste pravdepodobne imúnny a v poriadku. :ahoj: