LEN Pes

Len pes
Čas od času mi ľudia hovoria, "halóóó zažni, je to len pes", alebo "je to veľa peňazí na len psa." Nechápu precestovanú vzdialenosť, strávený čas, či výdavky vynaložené na "len psa."
Niektoré z mojich najpyšnejších okamihov prišli s "len psom." Mnoho hodín ubehlo a moja jediná spoločnosť, bol "len pes", ale ani raz som sa necítila bezvyznamná.
Niektoré z mojich najsmutnejších okamihov priniesol "len pes", a v tej dobe temnoty, jemný dotyk "len psa" ma upokojil a dal mi dôvod zdolať tento deň.
Ak si aj ty myslíš, že je to "len pes", tak potom budeš pravdepodobne rozumieť aj fráze "len priateľ", "len východ slnka, alebo "len sľub." "Len pes" prináša do môjho života skutočnú podstatu priateľstva, dôvery a čistej nespútanej radosti. „Len pes" prináša súcit a trpezlivosť, ktoré ma robia lepším človekom.
Preto kvôli "len psovi" budem skôr vstávať, dlho sa prechádzať a túžobne hľadieť do budúcnosti. Pre mňa a ľudí, ako som ja, to nie je "len pes", ale stelesnenie všetkých nádejí a snov o budúcnosti, nežných spomienok na minulosť, a čistej radosti okamihu.
"Len pes" odhaľuje to, čo je dobré vo mne a odháňa moje myšlienky a starosti dňa.
Dúfam, že jedného dňa pochopia, že to nie je "len pes", ale to, čo mi dáva ľudskosť a nedovolí mi byť "len človek."
Tak keď nabudúce budeš počuť frázu "Len pes", len sa usmej, pretože "oni proste len nechápu".